Kraków. Bajkowóz w „Żeromskim”

Mali pacjenci Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie dzięki nowej inicjatywie fundacji „Serdecznik” z Poznania mogą przenosić się w zupełnie inny świat w, którym mogą przeżywać przygody, pokonywać swoje słabości i znajdować odpowiedzi na ważne pytania. Bajkowóz to biblioteczka w postaci domku na kółkach. Dzięki swojej mobilności jest w stanie dotrzeć do łóżka każdego dziecka.

Wędrująca Szpitalna Biblioteka została wyposażona w starannie dobrane tytuły książek, mają one charakter m.in. edukacyjny, relaksacyjny, terapeutyczny i wspierający. Każda książka z Bajkowozu posiada specjalny list adresowany do swojego czytelnika z prośbą, aby zwrócił ją po przeczytaniu do specjalnej skrzynki, którą dostarczamy wraz z Bajkowozem.

 

Znajdują się w nim również magiczne akcesoria przydatne podczas prowadzenia spotkań dla dzieci –generator tęczy, dzwonki, wachlarz damy, magiczny pierścień, złoty pył albo meteoryt, pozwalający na przenoszenie się czasie.

– Cieszymy się, że dołączymy się do działań mających na celu oderwanie najmłodszych pacjentów od szpitalnej codzienności – mówi Marta Czubaj-Kowal, lekarz kierujący Oddziałem Pediatrycznym. – Dziękujemy ofiarodawcom z fundacji Piotr i Paweł „Radość dzieciom” za spełnienie naszych marzeń – dodaje.