Kraków. Budżet Obywatelski: przyjdź, podyskutuj, weź udział

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, przez cały marzec będzie można zgłaszać propozycje zadań do IV edycji Budżetu Obywatelskiego Krakowa. Rozpoczęły się już spotkania informacyjno-konsultacyjne dla mieszkańców – niektóre z nich są sprofilowane pod kątem tematów i grup społecznych.

Organizowane są dwa typy spotkań z mieszkańcami: na poziomie ogólnomiejskim i dzielnicowym. W lutym w Miejskim Centrum Dialogu na ul. Brackiej 10 odbędą się jeszcze dwa spotkania ogólnomiejskie. 18 lutego o godz. 15.00 urzędnicy zapraszają rodziny, a 28 lutego o godz. 17.00 – studentów. Na początku lutego zostało zorganizowane spotkanie dla seniorów.

 

Na marzec zaplanowano cztery spotkania tematyczne (miejsce zostanie podane później):  • Kulturalne BO – 2 marca, godz. 17.00,
  • Zielone BO – 7 marca, godz. 17.30,
  • Sportowe BO – 14 marca, godz. 17.00,
  • Infrastrukturalne BO – 17 marca, godz. 17.30.W lutym i marcu odbędzie się także szereg spotkań w dzielnicach – w siedzibach Rad Dzielnic, w placówkach edukacyjnych lub kulturalnych. Informacje o nich są na bieżąco zamieszczane na stronach internetowych Magicznego Krakowa.

Spotkania to okazja, by zasięgnąć fachowej wiedzy, zaprezentować swój pomysł i skonfrontować go z opiniami innych, a także skorzystać z porady i dopracować szczegóły projektu. W zeszłym roku odbyło się kilkanaście spotkań ogólnomiejskich. Jak wynika z raportu ewaluacyjnego III edycji BO, dla większości uczestników spotkania były szansą, by wspólnie zastanowić się nad potrzebami społeczności lokalnej i poszukać sposobów na ich realizację. Podobnego zdania byli autorzy projektów biorący udział w spotkaniach. Część z nich podkreślała też, że dzięki konsultacjom mogli przedstawić mieszkańcom swoje projekty, a uwagi i spostrzeżenia wykorzystali, żeby doszlifować szczegółowe rozwiązania.