Kraków. Dołącz do zielonej ofensywy

„Zasadź się na zieleń” to hasło nowej inicjatywy Zarządu Zieleni Miejskiej, który w najbliższą sobotę, 18 marca, wspólnie z mieszkańcami rozpocznie cykliczne akcje sadzenia drzew, krzewów i kwiatów. Nowa roślinność pojawi się w różnych lokalizacjach na terenie całego Krakowa. Będzie to odpowiedź na masowe wycinki drzew, na które zezwalają przepisy z 1 stycznia tego roku. Pierwszym miejscem, w którym krakowianie i pracownicy ZZM posadzą 400 buków będzie uroczysko Wiszówka. Zapraszamy do udziału!

Sobotnie sadzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i tradycyjnie zakończy się wspólnym ogniskiem. Zarząd Zieleni Miejskiej zapewnia potrzebny do sadzenia sprzęt, warto jednak zadbać o odpowiednie obuwie.

Informacje o kolejnych planowanych nasadzeniach będą pojawiały się na bieżąco z minimum tygodniowym wyprzedzeniem na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej oraz ich profilu na Facebooku, tak aby każdy mieszkaniec mógł zaplanować swój udział w wydarzeniu. Wszystkie akcje w ramach inicjatywy „Zasadź się na zieleń” planowane są od marca do końca maja. Do posadzenia są tysiące drzew i krzewów.