20 radiowozów hybrydowych dla policji

 

Miasto dofinansowało zakup 20 samochodów hybrydowych dla Komendy Miejskiej Policji w Krakowie (50 proc. ze środków miasta i 50 proc. przekazane przez Komendanta Głównego Policji).

– Kraków konsekwentnie inwestuje w działania służące poprawie bezpieczeństwa w mieście. Najważniejszym obszarem tych działań pozostaje współpraca z Policją – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Miasto wspiera policyjne programy kierunkowe, staże aplikacyjne funkcjonariuszy w służbie przygotowawczej, z ukierunkowaniem na patrolowanie miejsc najbardziej zagrożonych w mieście, jak i zakupy niezbędnego sprzętu.

Nowe sprawne samochody to z pewnością ważne narzędzie w codziennej służbie policjantów, niezbędne dla skutecznej realizacji zadań.

– Dużą zaletą samochodów z napędem hybrydowym jest też zmniejszone zużycie paliwa i tym samym dużo mniejsza emisja szkodliwych spalin i hałasu. Jest to więc inwestycja, która wpisuje się również w nasze wspólne działania na rzecz ochrony środowiska i zwalczania smogu – zaznaczył Jacek Majchrowski.

Zakup 20 sztuk radiowozów policyjnych z napędem hybrydowym, w połączeniu 50 proc. środków miasta i 50 proc. Komendanta Głównego Policji, zasili tabor samochodowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Pojazdy te będą stanowić ważny element wspomagania działań i przyczynią się do szybszego przemieszczania sił i środków będących w dyspozycji KMP, co stanowi nieocenioną pomoc dla bezpieczeństwa mieszkańców i skutecznej realizacji zadań policji w zakresie działań zarządzania kryzysowego.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd