Warsztaty edukacyjne dla dzieci

 

„Mądry człowiek zdrowo je” to warsztaty edukacyjne w ramach kampanii „Zdrowe żywienie - mądre myślenie”, propagujące zdrowe nawyki żywieniowe skierowane do dzieci z klas I-III krakowskich szkół podstawowych.

Tak to już jest z jedzeniem, że niekoniecznie to, co jest smaczne, jest również zdrowe. Coraz więcej dzieci zajada się batonikami i chipsami, nie dostarczając organizmowi potrzebnej energii. Dzieci są zmęczone, ociężałe, a wizyty u dentysty i lekarzy stają się częstsze. Czas to zmienić!

Zapraszamy nauczycieli i uczniów klas I–III z krakowskich szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty edukacyjne „Mądry człowiek zdrowo je”, które zakończą się międzyszkolnym quizem wiedzy o zdrowym żywieniu.

Warsztaty organizowane są przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z portalem Ekorodzice.pl, dzięki wsparciu Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, co to jest jedzenie i czemu ono służy. Poznają maksymę: „Jesteś tym, co jesz”. Dowiedzą się, jaki jest związek między tym, jak się czują, ile mają energii, a tym co jedzą. Nauczą się rozróżniać, które pokarmy są zdrowe, a które nie. Szczególny nacisk zostanie położony na żywność przetworzoną i słodzoną.

 

Dzieci poznają alternatywne przekąski, a także spróbują własnoręcznie robionych zdrowych łakoci. Szczególna uwaga zwrócona zostanie na marnowanie żywności.

Celem warsztatów jest przekonanie dzieci, że warto sięgnąć po owoce, czy warzywa i napić się wody lub soku, aby mieć nieograniczone pokłady energii na zabawę z przyjaciółmi i na naukę szkole.

Planowany termin warsztatów: listopad/początek grudnia 2017 r. w Klubie Kuźnia na os. Złotego Wieku 14. Zapraszamy w piątki! Istnieje także możliwość przeprowadzenia warsztatów w szkole.

Po cyklu spotkań z 10. klasami z krakowskich szkół podstawowych zostanie zorganizowany międzyszkolny quiz wiedzy o zdrowym żywieniu, w którym będzie można powalczyć o atrakcyjne nagrody. Planowany termin quizu i uroczyste wręczenie nagród planowane jest na 15 grudnia w Klubie Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14. Zgłoszenie uczestnictwa w warsztacie i Quizie o zdrowym żywieniu „Mądry człowiek, zdrowo je” należy wysłać do wtorku 24 października, do godz. 15 na adres: k.kosowska@kuznia.edu.pl z zapisem w temacie e-maila: Mądry człowiek zdrowo je.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd