Kraków. Miasto wyróżnione przez portal Zoover

Świetne wieści dla krakowskiej turystyki dobiegły z Holandii. Po raz czwarty z rzędu Kraków został uznany najlepszą europejską destynacją miejską w plebiscycie użytkowników portalu internetowego Zoover („The Best European City Trip”). Wcześniej nie dokonało tego żadne inne miasto.

Plebiscyt Zoover to jeden z najbardziej miarodajnych konkursów tego typu na świecie – ranking powstaje wyłącznie w oparciu o recenzje zamieszczane przez internautów (rocznie jest ich ponad 200 tysięcy, a od założenia serwisu już ponad 3 miliony), a na końcowy wynik miasta składa się nie tylko ocena jego atmosfery czy zabytków, ale także jakości hoteli, restauracji, oferty muzeów czy rozrywki i życia nocnego. Dopiero średnia wszystkich tych ocen pozwala wyłonić zwycięzcę.

Kraków jako jedyny w tegorocznej edycji został oceniony przez internautów powyżej 9 (na 9,1 punktów w skali 1–10), wyprzedzając m.in. Sevillę, Barcelonę i Wiedeń. To więcej niż rok temu, kiedy miasto uzyskało ocenę 8,9 pkt. Największy wzrost – o 0,8 pkt – Kraków zanotował w ocenach oferty kulturalnej miasta.