W programie indywidualne zajęcia z obsługi automatów biletowych

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA w Krakowie organizuje serię warsztatów przeznaczonych dla osób starszych (50+), dotyczących poruszania się komunikacją zbiorową w Krakowie. Bezpłatne warsztaty odbywają się w październiku i listopadzie.

Czy sprawia Państwu trudność obsługa automatu Krakowskiej Karty Miejskiej? Czy mają Państwo problemy z kupnem biletu w automatach znajdujących się wewnątrz pojazdów? Czy interesują Państwa ulgi przysługujące seniorom w krakowskiej komunikacji miejskiej? Czy chcecie Państwo wiedzieć jak podróżować bezpiecznie? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście „tak”, zapraszamy na warsztaty z zakresu aktywności i mobilności osób starszych.

W ramach warsztatów odbędą się m.in. indywidualne zajęcia z obsługi automatów biletowych znajdujących się w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz automatów Krakowskiej Karty Miejskiej, a także panel poświęcony bezpieczeństwu pasażerów w transporcie zbiorowym. Przewidziana jest również prezentacja na temat ulg i udogodnień dla seniorów w komunikacji miejskiej w Krakowie oraz praw i obowiązków pasażera.

Warsztaty kierowane są do osób powyżej 50. roku życia.

Terminy wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej.

Na warsztaty obowiązuje rejestracja – chętni powinni wybrać jeden z terminów i potwierdzić udziału w spotkaniu telefonicznie pod numerami: 12-616-87-80 lub 12-616-87-48 lub 12-616-87-70 (rejestracja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.00) lub pocztą elektroniczną na adres: tomasz.zwolinski@um.krakow.pl . Organizatorzy proszą o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu i ewentualnie adresu e-mail. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy zakwalifikowany uczestnik otrzyma potwierdzenie zapisania na warsztaty drogą elektroniczną (pod warunkiem podania adresu e-mail).

Warsztaty odbędą się w Centrum Konferencyjnym MPK SA przy ulicy Jana Brożka 3. Dojazd tramwajami numer 11, 22 i 23.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd