Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa otwiera „Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów”, nowoczesne magazyny i pracownie. Od środy, 6 grudnia przestrzeń jest udostępniona zwiedzającym, którzy nie tylko będą mogli zobaczyć muzealia do tej pory niewystawiane, ale również będą mieć możliwość poznania tajników konserwacji zabytków.

W specjalnie zaprojektowanych, w dużej części przeszklonych meblach magazynowych oraz niestandardowych wnętrzach, wyeksponowane zostanie wszystko, co przez lata gromadzono w muzeum.

Poszczególnym magazynom nadano nazwy, które nie tylko informują, ale przede wszystkim nadają magazynom muzealny klimat. I tak magazyn grafiki to „Stara biblioteka”, magazyny tkanin to „Skład bławatny” i „Garderoba babci”, broni to „Arsenał”, a magazyn numizmatów to oczywiście „Skarbiec”.

W nowej przestrzeni przygotowano również specjalną salę multimedialna, gdzie zwiedzający będą mogli przeglądać zdigitalizowaną, w ramach projektu „Cyfrowy Thesaurus”, część muzealnej kolekcji. W trakcie otwarcia uczestnicy będą mieli okazje wziąć udział w seminarium: „(po)Co pokazać i (po)co ukryć?”.

Dodatkowo od 6 do 8 grudnia będą organizowane jest oprowadzanie z przewodnikiem, po nowym oddziale „Thesaurus Cracoviensis”. Autobusy będą wyjeżdżały z placu Szczepańskiego o godz. 8.30, 14.00, 16.20, 16.50. W związku z ograniczoną liczbą miejsc w autobusach obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc na adres e-mail: info@mhk.pl.

Pełny program seminarium oraz szczegóły zwiedzania dostępne na stronie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd