Kraków. Niebawem rusza festiwal Materia Prima

Dziesięć niezwykłych i różnorodnych przedstawień wyselekcjonowanych z wielu słynnych wydarzeń teatralnych całego świata – 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima, która rozpocznie się 18 lutego 2017 roku zapowiada się bardzo interesująco. Już dziś można kupować i rezerwować bilety na spektakle.

W tym roku wystąpi wiele podziwianych zespołów, w tym wielka gwiazda – Daniele FinziPasca, reżyser, inscenizator, aktor, twórca sukcesów CirqueduSoleil. Artysta, ma na swoim koncie spektakl dla CirqueduSoleil, który obejrzało ponad 3 mln widzów, a także reżyserię ceremonii olimpijskich w Turynie oraz w Soczi. W Krakowie, wraz ze swoimi aktorami, pokaże surrealistyczny spektakl „La Verita”, pełen zaskakujących akrobacji.

 

Podczas 4. edycji festiwalu zaprezentują się teatry z Wietnamu, Kanady, USA, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Holandii, Litwy. Większość z tych zespołów będzie w Polsce po raz pierwszy. Zaś te grupy, które gościły już na festiwalu w ubiegłych latach, przywiozą do Krakowa widowiska będące polską premierą. Zapowiada się więc wielka teatralna uczta, pokazująca teatr różnorodny i fascynujący, teatr piękny, gdzie nie ma słów a opowieść wyznaczona jest międzynarodowym językiem formy.

Festiwal Materia Prima zwraca uwagę na piękno w teatrze, na przywrócenie ładu estetycznego w sztuce. Ten festiwal formy, który „idzie pod prąd” panującej na scenie modzie, kładący nacisk na teatralne piękno będzie doskonałą alternatywą dla publiczności. Festiwal udowadnia, że w teatrze nie ma rzeczy niemożliwych i że prawdziwa sztuka może fascynować kolejne pokolenia, niezależnie od rasy, narodowości, wyznania, poglądów politycznych oraz od wieku.

Poprzednie edycje festiwalu zakończyły się sukcesem, co potwierdziły m.in.: duża frekwencja publiczności, szeroki oddźwięk medialny oraz entuzjastyczne recenzje polskich i zagranicznych krytyków. Liczne i powiększające się z roku na rok grono uczestniczących fachowców-obserwatorów Festiwalu z różnych części Polski i świata oraz liczne zgłoszenia do udziału w Festiwalu, potwierdzają jego wysoką jakość artystyczną.

Więcej informacji o Festiwalu Materia Prima można znaleźć na stronie internetowej.