Kraków. Porozmawiaj o nowej organizacji ruchu w centrum

Ruszają konsultacje z mieszkańcami dotyczące założeń Mobilnego Krakowa, czyli planu realizacji polityki transportowej w naszym mieście. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaprasza wszystkich do udziału w spotkaniach, wysłuchania na czym mogą polegać zmiany i wyrażenia swojej opinii na ten temat.

Proponowane rozwiązania wyraźnie wzmocnią komunikację miejską, przez co przyczynią się do zmniejszenia smogu i hałasu w mieście oraz wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Plan zakłada ograniczenie ruchu samochodów w ścisłym centrum.

 

Plan najbliższych spotkań konsultacyjnych wygląda następująco:  • 13 lutego, poniedziałek (18.00–20.00) w Gimnazjum nr 4 w Krakowie, Rynek Kleparski 18: dla mieszkańców Dzielnicy I,
  • 15 lutego, środa (18.00–20.00) w Gimnazjum nr 2 w Krakowie, ul. Studencka 13: dla mieszkańców Dzielnicy I,
  • 22 lutego, środa (17.00) Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8: ogólnomiejska debata dla mieszkańców,
  • 23 lutego, czwartek (17.00–19.00) Rada Dzielnicy XIII, Rynek Podgórski 1, sala im. Franciszka Maryewskiego: dla mieszkańców Dzielnicy XIII.Mieszkańcy Dzielnicy Stare Miasto będą mieli możliwość uczestniczyć w kilku spotkaniach organizowanych przez ZIKiT i Radę Dzielnicy I, ponieważ zaproponowane rozwiązania najbardziej ich dotyczą. Odbędą się również konsultacje z mieszkańcami Dzielnicy II Grzegórzki oraz osobne z przedsiębiorcami. W razie potrzeby i zainteresowania konsultacje mogą odbyć się także w innych dzielnicach Krakowa.

Uwagi do Mobilnego Krakowa można zgłaszać także mailowo, wypełniając formularz internetowy.