Kraków. Pozimowe sprzątanie miasta rozpoczęte

Warunki pogodowe w końcu pozwoliły na rozpoczęcie pozimowego sprzątania w mieście. Od minionej soboty pojazdy MPO Kraków i firm wykonawczych stopniowo zwiększają liczbę samochodów zaangażowanych w sprzątanie – zamiatarek i polewaczek.

Na pierwszy ogień poszły Rynek Główny, ulice I obwodnicy miasta i najważniejsze szlaki komunikacyjne, w tym również chodniki, np. na ul. Wielickiej czy al. Jana Pawła II.

Jeżeli dodatnia temperatura w ciągu doby będzie się utrzymywać, w oczyszczanie będą zaangażowane coraz większe siły. We wtorek na ulicach Krakowa pracowało łącznie 13 zamiatarek. Pracy jest naprawdę dużo, dlatego zamiatarki i polewaczki będą pracowały cały czas, również w godzinach szczytu.

Kierowcy MPO będą starali się omijać najbardziej zatłoczone ulice, jednak nie da się wykluczyć, że wolno poruszające się zamiatarki (ok. 5 km/h) mogą lokalnie powodować utrudnienia. Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość – sprzątamy miasto dla wszystkich.

Dla przypomnienia, ze względów bezpieczeństwa mechaniczne oczyszczanie ulic i chodników nie wchodzi w grę, gdy średnia temperatura dobowa jest poniżej lub bardzo blisko 0°C. Oczyszczanie ma sens wyłącznie przy użyciu wody.