Kraków. „Przycisk Sieci Życia”

Mieszkający samotnie, chory na serce starszy mężczyzna zaczyna nagle odczuwać silny ból w klatce piersiowej. Chce zadzwonić po pogotowie, ale nie ma siły wybrać numeru i powiedzieć, co się dzieje. Pozostawiony samemu sobie jest w tym momencie bez szans. Tak samo jak każda inna osoba – chora, starsza, niepełnosprawna – w podobnej sytuacji. Ale wcale nie musi tak być. Aby w każdej chwili uzyskać pomoc, wystarczy mieć przy sobie niewielki breloczek alarmowy i w sytuacji zagrożenia wcisnąć przycisk. To wystarczy do uruchomienia prowadzonego przez Społeczną Krajową Sieć Ratunkową całodobowego systemu alarmowego i otrzymania błyskawicznej pomocy ze strony odpowiednich służb, w tym wypadku pogotowia.

Doświadczeni ratownicy z Krajowej Sieci Alarmowej, prowadzonej przez działający na zasadach non-profit Sztab Ratownictwa, udostępnili supernowoczesne i wyjątkowo skuteczne rozwiązanie: zestaw alarmowy z breloczkiem do wzywania pomocy w przypadkach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.

„Sieć Życia” umożliwia skuteczną ochronę osób starszych, niesamodzielnych, chorych, samotnych na terenie całego kraju. Sprawia, że czują się one na co dzień o wiele bezpieczniej i pewniej. Z usługi można korzystać bezpłatnie przy pomocy komórkowego lub stacjonarnego aparatu telefonicznego. Stwarza możliwość wezwania pomocy również w sytuacji, gdy osoba potrzebująca pomocy nie jest w stanie zadzwonić i poinformować o tym, komu i gdzie jest niezbędne udzielenie pomocy.

Usługa „Przycisk Sieci Życia” czynna jest całą dobę i realizowana przy pomocy dyżurujących operatorów, którzy niezwłocznie po otrzymaniu sygnału alarmowego, przekazują wezwanie adekwatnym do sygnalizowanego zagrożenia służbom, które mogą podjąć interwencję w danym przypadku. Nadawany sygnał alarmowy umożliwia dokładną lokalizację miejsca, z którego jest wysyłany, ponieważ każdy abonent jest przypisany do konkretnej lokalizacji mieszkania, domu. Użytkownik sieci może skorzystać z innych rozwiązań alarmowych niż telefon, tj. profesjonalnych zestawów alarmowych, ale możliwość ubiegania się o otrzymanie bezpłatnego zestawu alarmowego dotyczy wyłącznie osób będących w trudnej sytuacji życiowej.