Już za kilka dni w Polsce rozpocznie się wielkie święto siatkówki – Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn. W dniu inauguracji Eurovolley 2017 dołącz do drużyny Miasta Kraków i radia RMF FM – pobijmy rekord Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki do siatkówki.

Próba pobicia rekordu odbędzie się 24 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie. Początek o godz. 12.00. Zgodnie z wymogami postawionymi przez Guinness World Records w Londynie, każdy uczestnik musi utrzymywać piłkę w powietrzu przez co najmniej 10 sekund.

Dotychczasowy oficjalny rekord to 299 osób (Tajwan). Waldze miasta chcą, aby w Krakowie było co najmniej 2000 osób. Zgłoszenia internetowe zostały już zakończone. Jednak każdy chętny może przyjść na Rynek Główny. Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 11.30.

Uwaga! Wejście na teren próby bicia rekordu jest możliwe wyłącznie w okolicznościowej koszulce RMF FM oraz po założeniu specjalnego chipa umożliwiającego zliczenie uczestników. Koszulki, piłki i chipy będą wydawane w biurze zawodów.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd