Kraków. Seniorzy w pracowni komputerowej

Komputerowy Klub Seniora w Mistrzejowicach zaprasza starszych krakowian na dwa otwarte spotkania komputerowe w lutym. Będzie na nich mowa m.in. o tym, jak obchodzić się z tabletem oraz jak bezpiecznie poruszać się po internecie.

Spotkania trwają dwie godziny, mają otwartą formę, a ich program opracowywany jest we współpracy z uczestnikami, tak, by odpowiadał na nich potrzeby. Na zajęcia przychodzą starsi i młodsi seniorzy zainteresowani poszerzaniem swoich kompetencji komputerowych. Każdy może przynieść sprzęt, którym posługuje się na co dzień (np. laptop, tablet). Seniorzy uczą się m.in. instalowania programów, korzystania z komunikatorów, poczty, poznają zasady bezpiecznych zakupów w internecie, zwiedzają wirtualne muzea, korzystają z aplikacji programu Google, poznają ciekawe i przydatne strony internetowe.

Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora powstał dzięki wsparciu Dzielnicy XV.

Najbliższe spotkania:  • 16 lutego o godz. 12.00 – Tablet – podstawowa obsługa.
  • 23 lutego o godz. 12.00 – Bezpieczeństwo w Internecie, koszt: 15 zł, płatne przed zajęciami, zapisy: Joanna Kornas, tel. 12 648 08 86, prowadzenie: Joanna Kornas, Wiktoria Federowicz, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida