Kraków. Smogathon 2016, czyli technologią w smog

Kraków opanowali programiści i specjaliści od nowych technologii. Wszystko za sprawą trwającego od soboty i kończącego się dzisiaj Smogathonu. Ten nietypowy maraton programowania kolejny raz skupia się na poszukiwaniu technologicznych rozwiązań dla zanieczyszczonego powietrza.

 

W programie między innymi bezprecedensowe wydarzenie, czyli 24-godzinny antysmogowy, mentoringowo-akceleracyjny bootcamp – Smogathon Bootcamp. Autorzy najciekawszego projektu, który pomoże rozwiązać problem smogu, otrzymają nagrodę w wysokości 100 tys. złotych, a wszyscy finaliści będą mieli okazję porozmawiać z potencjalnymi inwestorami i partnerami. Do udziału w Smogathonie zaproszono inżynierów, naukowców, studentów i przedsiębiorców.

 

Tegoroczne wydarzenie to już druga edycja maratonu. W pierwszej, która odbyła się w lutym 2015 roku, jeden z zespołów uczestniczących wprowadził na rynek prototyp nowoczesnych mierników czystości powietrza Airly. W wydarzeniu wzięło wtedy udział 13 zespołów, które pracowały nad 44 zgłoszonymi pomysłami.

Szczegóły projektu oraz rejestracja dostępne na stronie internetowej.