3000 gości z ponad 190 krajów

   • W Krakowie rozpoczęła się Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO
  • Uroczyste otwarcie 41. edycji wydarzenia odbyło się na Wawelu
  • W programie 11 dni obrad, 130 oficjalnych delegacji i 200 decyzji do podjęcia 

W niedzielę wieczorem rozpoczęła się 41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do miasta zawitało 3000 gości z ponad 190 krajów. Sesja to 11 dni obrad, 130 oficjalnych delegacji i 200 decyzji do podjęcia.

 

Uroczyste otwarcie 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO odbyło się na Wawelu. Natomiast gospodarzem obrad będzie Centrum Kongresowe ICE Kraków.

 

To najdłuższy kongres w historii Centrum Kongresowego. Łącznie odbędzie się aż 35 wydarzeń. Sala audytoryjna zostanie przekształcona w salę plenarną w układzie klasowym – z biurkami do pracy dla blisko 400 delegatów, członków komitetu wykonawczego, prezydium. W trakcie trwania sesji w Centrum Kongresowym ICE Kraków będą miały miejsce wernisaże oraz wydarzenia o charakterze kulturalnym z różnych stron świata.

Komitet Światowego Dziedzictwa zajmie się m.in. oceną 34 nominacji miejsc zgłoszonych do wpisania na Listę UNESCO. Delegaci przyjrzą się również 99 obiektom światowego dziedzictwa i 55 obiektom wpisanym na Listę światowego dziedzictwa w zagrożeniu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd