Kraków. Trening pamięci dla seniorów

Jeśli masz więcej niż 60 lat, chcesz poznać mechanizmy działania pamięci, dowiedzieć się, jak ją usprawnić oraz nauczyć się ćwiczeń, które można wykonywać w domu – zapisz się na bezpłatny trening pamięci realizowany przez Akademię Pełni Życia. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przejście specjalnego testu sprawdzającego koncentrację uwagi i pamięć.

Zajęcia poprowadzi mgr Agnieszka Baran – psycholog, pedagog, która od wielu lat zajmuje się organizacją warsztatów pamięciowych dla osób z różnych grup wiekowych. To część jej projektu badawczego „Pozafarmakologiczne metody wspomagania funkcji poznawczych”, realizowanego w ramach pracy doktorskiej w Collegium Medicum UJ.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 60 lat, odczuwają subiektywne pogorszenie się funkcjonowania pamięci, nie uczestniczyły do tej pory w takim treningu, zadeklarują udział we wszystkich spotkaniach treningowych oraz wyrażą zgodę na wykonanie psychologicznych testów pamięciowych. Obowiązkowy jest również udział w spotkaniu organizacyjnym, podczas którego każda osoba wykona sześć zadań sprawdzających koncentrację uwagi i pamięć.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy – uczestnicy będą wykonywali różne praktyczne ćwiczenia i zadania pamięciowe. W miłej atmosferze nauczą się, jak działa pamięć i co robić, by ją wspomagać. Zajęcia będą się odbywały w trzech grupach, w różnych terminach, przy ul. Rzeźniczej 2a.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zapisów. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z biurem Akademii Pełni Życia.