Kraków. Turniej Taneczny Środowiskowych Domów Samopomocy

Już jutro podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej z Małopolski wezmą udział w XIV Małopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Przechodni Środowiskowych Domów Samopomocy Kraków 2016. Wydarzenie odbędzie się w budynku Teatru

Wydarzenie to organizowane jest od 14 lat i wpisało się w harmonogram ważnych imprez tanecznych w regionie. Tradycyjnie organizatorem Turnieju jest zdobywca pucharu z ubiegłego roku. Szpital Babińskiego gościć będzie tancerzy już po raz trzeci z rzędu.

 

Taniec jest formą terapii, w której pacjenci bardzo chętnie uczestniczą. Ma ogromny wpływ na ich rehabilitację fizyczną i psychiczną, dostarcza wiele radości i satysfakcji oraz pozwala pokonywać własne ograniczenia. Dodatkowo udział w Turnieju Tańca Towarzyskiego urozmaica szarą codzienność pacjentów i sprawia, że czują się lepsi i silniejsi.

 

W Małopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego biorą udział Podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego regionu. Organizatorzy przewidują udział około 60 par. Z roku na rok turniej ten cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem pacjentów, którzy starannie przygotowują się do tego wydarzenia. Przez wiele godzin najpierw uczą się podstaw tańców towarzyskich, a potem ćwiczą i trenują całe układy choreograficzne, aby jak najlepiej zaprezentować się w konkursie.

 

Zapraszane są również profesjonalne pary taneczne oraz dzieci tańczące w klubach tańca towarzyskiego, które pokazami tanecznymi uświetniają całą imprezę. Turniej rozgrywany jest w dwóch konkurencjach – standard i latino, a sędziowany jest przez profesjonalnych sędziów z Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Dzięki patronatowi Polskiego Towarzystwa Tanecznego, a także Małopolskiego Związku Tańca, uczestnicy otrzymują pamiątkowe puchary, a sponsor główny – Małopolskie Parki Przemysłowe – zapewnia medale i upominki.