Konkurs literacko-artystyczny inspirowane książką Małkowicza „Liza i jej sny”

 

W tym roku MOCAK zaprasza dzieci i młodzież na kolejną edycję „Zabaw z książką”, na którą składają się warsztaty i konkursy organizowane we współpracy z wydawnictwami. Najbliższe spotkanie, 17 lutego, inspirowane będzie książką Iwana Małkowicza „Liza i jej sny” z ilustracjami Jewhenii Hapczynskiej. To propozycja dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 lutego w godz. 11.00–12.30 w sali audiowizualnej (budynek główny). Wstęp 20 złotych. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Konieczna wcześniejsza rejestracja pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

Bohaterka książki, Liza, we śnie, za sprawą skrzydeł projektu Leonarda da Vinci, przenosi się w czasie i odwiedza pracownie dawnych mistrzów. Każdy, we własnym stylu, tworzy jej portret. Za sprawą książki mali odbiorcy poznają dzieła i twórców z różnych epok. W czasie warsztatów zobaczą też zdjęcia pracowni autorów prac z wystawy „Artyści z Krakowa. Generacja 1970–1979”, a następnie wykonają własne prace. Partnerem wydarzenia jest ukraińskie wydawnictwo Видавництво Івана Малковича "Абабагаламага"/Ababahalamaha Publishers.

W tym roku MOCAK przyjrzy się wydawnictwom z różnych krajów świata, między innymi z Ukrainy, Chin i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy zajęć poznają książki w oryginale z tłumaczeniem na język polski. Zajęcia jak zawsze wzbogacone będą przykładami prac współczesnych artystów oraz warsztatami plastycznymi. Omawianą publikację będzie można zdobyć jako nagrodę w konkursie literacko-artystycznym towarzyszącym projektowi.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd