Akcja promująca korzystanie z miejskich terenów zielonych

   • „Zatrać się w zieleni” to idealna propozycja dla krakowian spędzających lato w mieście
  • Akcja zachęca do odwiedzenia miejskiej zieleni w celach wypoczynkowych i rekreacyjnych
  • W programie ćwiczenia na świeżym powietrzu, pikniki i parkobus 

„Zatrać się w zieleni”, czyli akcja promująca korzystanie z miejskich terenów zielonych w celach wypoczynkowych i rekreacyjnych, to idealna propozycja dla krakowian spędzających lato w mieście.

– W te wakacje Kraków stawia na zieleń. Przez całe lato krakowianie będą mogli brać udział w wydarzeniach organizowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Są to trzy cykliczne akcje: Ćwicz w zieleni, Piknikuj w zieleni oraz Parkobus – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

W maju ruszyły bezpłatne zajęcia fitness na świeżym powietrzu – w czterech różnych lokalizacjach: park Jordana, park Kościuszki, park Bednarskiego i park Decjusza. Prowadzą je instruktorzy ze znanych krakowskich klubów fitness – All for body, GTX, Fit Mama – Dominika Szpik, Soul Fitness, Lans na balans – Daria Loferska, Active Women.

Oferta jest bardzo różnorodna – zajęcia biegowe, zajęcia dla mam, trening biegowy, spalacz tłuszczu, nordic walking, stretching, GTX, pilates oraz wiele innych. Zajęcia będą odbywać się w określone dni tygodnia oraz weekendowo podczas pikników. Można się na nie zapisywać na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej, gdzie dostępny jest specjalny formularz.

Ponadto warto zdecydować się na pikniki, które w wakacje będą odbywać się w każdą sobotę oraz niedzielę w różnych krakowskich parkach. W lipcu: w sobotę w parku Bednarskiego, w niedzielę przy Zalewie Nowohuckim. W sierpniu: w sobotę w parku Bednarskiego, w niedzielę w parku Decjusza. We wrześniu: w sobotę na Plantach, w niedzielę w parku Kościuszki.

Podczas pikników każdy znajdzie coś dla siebie. Można brać aktywny udział w różnego rodzaju grach i zabawach – bule, minipiłka nożna, badminton itp. Podczas pikników odbywać się będą zajęcia fitness prowadzone przez wyżej wymienione kluby. Dostępna będzie także strefa relaksu z leżakami i kocami, na których będzie można wypoczywać. O podniebienie i żołądki zadbają food tracki, których w każdym parku będzie od kilku do kilkunastu.

 

Nowością i wyjątkową atrakcją kampanii „Zatrać się w zieleni” jest Parkobus, który będzie kursował na wyznaczonych trasach i zabierał mieszkańców jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta. Dzięki temu krakowianie i goście będą mogli poznać także inne parki, a nie tylko te w swojej najbliższej okolicy.

Parkobus będzie ekologiczny i specjalnie oznakowany. Będzie odjeżdżał z wybranych przystanków komunikacji miejskiej. Na miejscu będzie można wziąć udział w spacerze przyrodniczym i usłyszeć ciekawostki dotyczące fauny i flory.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd