Dwa dystanse i sztafety

 

27 sierpnia najlepsi triathloniści w Polsce po raz IV będą rywalizować w zawodach „Triathlon Kraśnik”. Wydarzenie to na stałe wpisało się w triathlonową mapę Polski, gwarantując wysoki poziom sportowy i organizacyjny. Organizatorzy wytyczając trasę dbają zarówno o aspekt sportowy, jak i turystyczny. Wysoka frekwencja, profesjonalna organizacja, zawodnicy z różnych zakątków kraju, setki kibiców nad Zalewem Kraśnickim i na trasie są tego wymiernym przykładem.

Triathlon Kraśnik odbędzie się na dwóch dystansach zarówno indywidualnie jak i w sztafetach: sprint (0,75 km pływania, 20 km roweru, 5 km biegu) oraz olimpijski (1,5 km pływania, 40 km roweru, 10 km biegu).

Triathlon rozpoczniemy z plaży zlokalizowanej przy Zalewie Kraśnickim. Wyjście z wody znajdować się będzie na wysokości drogi z kostki brukowej prowadzącej bezpośrednio do zalewu. Z tego miejsca pływaków będą mogli obserwować kibice.

Pętla trasy kolarskiej liczy 10 km. Na dystansie sprinterskim do pokonania będą 2 pętle, natomiast na olimpijskim 4 pętle. Aby zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom i najlepsze możliwości kibicowania dla obserwatorów trasa w całości będzie wyłączona z ruchu. Trasa będzie niemal płaska, co przełoży się na lepsze czasy osiągane przez zawodników.

Po pokonaniu odcinka rowerowego zawodnicy rozpoczynają bieg na trasie wokół Zalewu.

Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportu wymagająca od uczestników ponadprzeciętnej wytrzymałości i wytrenowania. W Triathlonie Kraśnik 2017 weźmie udział ponad 300 zawodników.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd