Nowości technologiczne odnawialnych źródeł energii

 

26 wystawców z całej Polski prezentowało nowoczesne i ekologiczne instalacje grzewcze w ramach wystawy EKOMIASTO. Prezentacja najnowszych rozwiązań w dziedzinie odnawialnych źródeł energii odbywała się w Krośnie przez weekend na przełomie września i października. Wystawę w ciągu dwóch dni odwiedziło około 2000 zwiedzających. 

 

Mieszkańcy Krosna i okolicznych miejscowości mieli możliwość zobaczenia i zapoznania się z nowościami technologicznymi w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Wystawcy z całej Polski prezentowali systemy znane i sprawdzone, ale również nowinki, które są już dostępne na rynku. Kilka urządzeń było wystawianych pierwszy raz w Polsce.

W trakcie dwóch dni wystawowych, Urząd Miasta Krosna, główny organizator, przygotował konkurs dla zwiedzających, którzy wybierali najciekawszą ekspozycję. W konkursie zwyciężyła ekspozycja Firmy DEFRO – producenta ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania. Natomiast wyróżnione zostały stoiska firmy ML System – producenta fotowoltaiki z Zaczernia k/Rzeszowa oraz firmy HEIZTECHNIK – producenta kotłów centralnego ogrzewania.

 

Najlepszy produkt wystawy wybierali również projektanci i instalatorzy. Najwięcej głosów otrzymał innowacyjny SYSTEM WOLTA do zarządzania instalacją fotowoltaiczną produkowany przez firmę SPIRVENT.

Nagrodami za najciekawsze ekspozycje i najlepszy produkt wystawy były pamiątkowe puchary ufundowane przez Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Spośród osób, które wzięły udział w głosowaniu rozlosowano nagrody rzeczowe.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd