25-lecie Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Tanecznego KLEKS

Wprawdzie historia zespołu jest nieco dłuższa, ale to właśnie 25 lat temu w listopadzie podjęto decyzję o zmianie nazwy i tak narodził się KLEKS. Założycielem jest Dagmara Krzanowska-Szelc, która przez 18 lat samodzielnie pełniła funkcję instruktora, choreografa, projektanta kostiumów i garderobiany. Wraz z rozwojem zespołu do kadry instruktorskiej dołączyła Paulina Rozenbajgier, a dwa lata temu Aleksandra Fejdasz.

 

25-lecie Zespołu Tanecznego KLEKS

Zaczęło się od jednej małej grupki, obecnie jest to już osiem dużych grup, podzielonych w zależności od wieku i stopnia zaangażowania. Najmłodsza uczestniczka ma lat 5, najstarsza 18. Przez te wszystkie lata przez zespół przewinęły się setki młodych ludzi. Dla jednych była to krótka przygoda z tańcem, dla dużej grupy ta przygoda trwała lub trwa 9–10 lat. Na początku spotkania zespołu były w głównej mierze zabawą, w tej chwili oprócz zabawy jest to też forma rozwoju i doskonalenia własnej pasji. Starsi tancerze biorą udział w warsztatach tanecznych, prowadzonych przez uznanych nauczycieli tańca, wszyscy prezentują swoje umiejętności na konkursach, festiwalach i przeglądach tanecznych. W roku szkolnym 2016/2017 zespół reprezentował Krosno w 18 imprezach, przywożąc: 7 złotych pucharów, 8 srebrnych i 7 brązowych. Tancerz Wiktor Łacek na festiwalach w Kędzierzynie-Koźlu i Dębicy otrzymał tytuł „Osobowości festiwalu”.

 

Zespół Taneczny KLEKS z Krosna

– Pięć lat temu, z okazji 20-lecia przygotowaliśmy pierwszy spektakl taneczny „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Spektakl cieszył się tak dużym powodzeniem, że był kilkukrotnie powtórzony. Po pięciu latach podjęliśmy próbę stworzenia kolejnego widowiska tanecznego, tym razem na podstawie książki Juliusza Verne'a „W 80 dni dookoła świata”. W spektaklu weźmie udział 160 tancerzy, czyli prawie cały skład, z wyłączeniem najmłodszych, początkujących grup – zachęca Dagmara Krzanowska-Szelc.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd