Konkurs dla najmłodszych mieszkańców

 

Po raz drugi zapraszamy najmłodszych do udziału w zabawie „Pomocnik Mikołaja”. Rok temu pomocnicy Mikołaja musieli się nieźle namęczyć, aby zdobyć odznakę „Pomocnika Mikołaja”. Choinki ze wstążek, etykiety na słoiki, oglądanie bajek i szycie kołdry to już przeszłość. W tym roku Mikołaj wymyślił nowe zadania! Jakie? Przekonajcie się 6 grudnia. Zapraszamy całe rodziny, przyprowadźcie przyjaciół – im nas więcej, tym lepiej!

Jak zostać „Pomocnikiem Mikołaja” – instrukcja

Krok 1: Znajdź biuro organizacyjne. Tam odbierzesz kartę na pieczątki z krótką instrukcją.

Krok 2: Odnajdź sześć stanowisk i zmierz się z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja – zobaczysz je z daleka. Zdobądź wszystkie sprawności (i pieczątki) – nie zapomnij poprosić rodziców, opiekunów i przyjaciół o pomoc. To rodzinna zabawa!

Stanowiska i sprawności:

1. Bądź kulturalny | Dziękuję, proszę, przepraszam... znasz te słowa? Z rozsypanych liter ułóż kulturalne słowa i zwroty.

2. Bądź rodzinny | Zgadnij, co przedstawia jeden z sześciu obrazków! Ułóż układankę, ale nie sam! Poproś o pomoc rodziców, dziadków lub przyjaciół.

3. Bądź opiekuńczy | Zaopiekuj się zmarzniętym reniferem i ubierz w ciepłe ubrania.

4. Miej dobrą pamięć | Zagraj w świąteczną grę i do każdego obrazka znajdź jego parę

5. Bądź zawsze uśmiechnięty | Powiedz serrrr! i uśmiechnij się do zdjęcia w magicznej foto budce.

6. Bądź zwinny | Wrzuć zgubione przez Mikołaja prezenty do jego worka.

Krok 3: Wróć z kartą do biura organizacyjnego, pochwal się zdobytymi sprawnościami i odbierz drobny upominek. Nie zapomnij, że jesteś Pomocnikiem Mikołaja! Teraz ciesz się tym odznaczeniem i pamiętaj, żeby zatrzymać kartę z pieczątkami. Przyda Ci się w 2018 roku.

Krok 4: Pomocniku Mikołaja, świętuj z nami jubileusz 70-lecia instytucji! Zachowaj kartę z pieczątkami i w 2018 roku ciesz się zniżkami na wydarzenia skierowane do najmłodszego widza. Więcej informacji o zniżkach dla pomocników Mikołaja wkrótce na Facebooku RCKP.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd