W użyciu będą pojemniczki sensoryczne, masy plastyczne, produkty spożywcze i instrumenty

 

Co wspólnego z rozwojem dziecka ma makaron, ryż, mąka, muzyka i zabawa? O tym będzie można się przekonać 21 kwietnia podczas Warsztatów Sensorycznych organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach.

– Dzieci podzielone będę na dwie grupy wiekowe (młodsze i starsze dzieci). Będziemy wspólnie poznawać świat przez ugniatanie, dotykanie, wąchanie, słuchanie i granie. To będzie niezwykłe doświadczanie świata wszystkim zmysłami. Tego dnia w naszym ośrodku będzie barwnie, wesoło, kolorowo i… brudno, w pozytywnym tego słowa znaczeniu – przyznaje Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.

Do zabawy wykorzystane zostaną m.in. pojemniczki sensoryczne, masy plastyczne, produkty spożywcze (mąki, makarony, ryż), instrumenty. Zajęcia dla najmłodszych potrwają od 60 do 90 minut. Będziemy pobudzać zmysły, uczyć dzieci kreatywności i współpracy w grupie. Do zabawy wykorzystamy m.in. samodzielnie wykonany piasek kinetyczny, chustę Klanzę, naturalną ścieżkę sensoryczną. Czas trwania zajęć dla starszych milusińskich to od 75 do 90 minut. Tutaj dzieci bawią się bez opiekun.

– Warsztaty sensoryczne to poszerzenie naszej oferty. Staramy się modyfikować nasze propozycje, by dostosować się do oczekiwań dzieci i rodziców – dodaje Piłka.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd