VI Krapkowickie Zderzenia Taneczne

W sobotę, 9 grudnia, znany legnicki zespół Balbinki i jego starsza grupa Quest odnieśli kolejny sukces artystyczny. Podczas VI Krapkowickich Zderzeń Tanecznych zaprezentowali się w 6 kategoriach tanecznych, zdobywając 6 medali i 4 puchary za pierwsze miejsca.

Ta impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród tancerzy z całej Polski. Ponad 1000 uczestników rywalizowało w różnych kategoriach, prezentując bardzo wysoki poziom.

Najwyższe miejsca na podium przypadły legniczanom za: Inne formy tańca 12–15 lat, Mini formacje HIP-HOP do 11 lat, Mini formacje HIP-HOP 12–15 lat i Show Dance 12–15 lat. Drugie miejsce było za Formacje HiP-HOP 12–15 lat, a trzecie za Formacje HIP-HOP do 11 lat.

 

– Dzieci wróciły do Legnicy bardzo zmęczone – powiedziała towarzysząca artystkom jedna z mam, Małgorzata Bajon-Moi – ale wiszące na szyjach medale zrekompensowały całodniowy trud. Balbinki i Quest z uśmiechem na ustach zapowiadają przyszłoroczny powrót do Krapkowic – dodaje pani Małgorzata.

Zespół Taneczny Balbinki działa przy Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy. Jego instruktorką, choreografką i szefową artystyczną jest Lucyna Kołodyńska, która założyła zespół i z powodzeniem prowadzi go do dziś.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd