Wyróżnienie dla dzielnych studentów

 

Komendant Miejski Policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski wraz z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona prof. dr hab. inż. Ryszardem K. Pisarskim wyróżnili dwóch legnickich studentów, którzy po pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży. Spotkanie z odważnymi mężczyznami odbyło się w PWSZ.

Przypomnijmy, że do napadu doszło 7 listopada. 24–letni legniczanin w jednym z punktów skupu złota ukradł biżuterię wyłożoną na tacy i uciekł. Miał jednak pecha, bo obok sklepu przechodziło dwóch studentów PWSZ, którzy usłyszeli najpierw wołanie o pomoc pracownicy, a chwilę później zobaczyli wybiegającego z placówki mężczyznę. Ruszyli w pościg i zatrzymali przestępcę. Natychmiast powiadomili policję.

Po zatrzymaniu przez dwóch studentów mężczyzna oferował im w zamian za uwolnienie skradzioną biżuterię. Gdy odmówili, groził im nożem, który jeden z studentów mu wytrącił. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Zatrzymany ma bogatą kartotekę policyjną. Był karany za kradzieże. Działał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Podczas spotkania z bohaterskimi studentami insp. Leszek Zagórski wraz z prof. Ryszardem K. Pisarskim wyróżnili i podziękowali studentom za odważną, godną naśladowania postawę. Gratulując im chwalebnego czynu, który doprowadził do ujęcia przestępcy, wręczyli studentom podziękowania i upominki.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd