Start Jerusalem Competition 2017

 

Ambasada Izraela w Polsce ogłasza konkurs na technologiczny startup w ramach międzynarodowego projektu Start Jerusalem Competition 2017. Udział wziąć mogą przedsiębiorczynie i przedsiębiorcy działający w tej branży. Zgłoszenia do 27 sierpnia.

Nagrodą główną jest 5-dniowa wizyta studyjna w Jerozolimie – jednym z wiodących ekosystemów innowacji technologicznych na świecie. Będzie to niesamowita okazja do wypromowania swojego startupu i przedstawienia go szerszej publiczności.

Konkurs jest podzielony na dwie części, podczas których zostanie wybranych 10 finalistów. Pierwsza część skierowana jest do startupów technologicznych założonych przez kobiety. Odbędzie się ona 10 września 2017 r. podczas IX Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet w Poznaniu. Będzie to niezwykła okazja do wzięcia udziału w warsztatach z ekspertkami oraz wysłuchania konkursowych prezentacji startupów. Do drugiej części konkursu zaproszone są wszystkie technologiczne startupy. W październiku spośród 10 finalistów podczas finałowych prezentacji w Warszawie zostanie wybrany zwycięzca, który zdobędzie nagrodę główną w konkursie, wyjazd do Izraela (organizowany na początku listopada).

Konkurs skierowany jest do polskich startupów z branż: Technology, Web, Mobile i ICT. Startup powinien być przynajmniej we wczesnej fazie realizacji (seed stage). Do pierwszej, „poznańskiej” części konkursu będą kwalifikowane startupy założone przez kobietę lub współprowadzone przez kobiety. Druga, „warszawska” część jest otwarta dla wszystkich przedsiębiorców. W trakcie poszczególnych eliminacji należy przedstawić prezentację w języku angielskim, trwającą do 4 minut.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej.

Partnerami projektu są Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Wysokie Obcasy, wyborcza.pl i Mindspace.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd