Legnica liderem w plebiscycie na najpiękniej świątecznie rozświetlone miasto w Polsce

 

Na Dolnym Śląsku, dzięki zaangażowaniu internautów, Legnica przoduje w plebiscycie na najpiękniej świątecznie rozświetlone miasto w Polsce. W akcji „Świeć się z Energą” od czterech lat z rzędu miastu przyznawano tytuł najpiękniej rozświetlonego miasta na Dolnym Śląsku.

Każdego dnia walczmy o piąty tytuł, zwłaszcza, że etap wojewódzki konkursu trwa tylko do 2 stycznia 2018 r.

Plebiscyt rozbudza lokalny patriotyzm i promuje miasto, ale przede wszystkim pozwala pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Zachęcamy do codziennego głosowania na Legnicę. Każdy internauta może w akcji oddać 1 głos dziennie. Głosujemy na stronie internetowej.

W tym roku ponownie w puli znalazły się nagrody o łącznej wartości aż 200 000 złotych netto. Wszyscy mistrzowie województw otrzymają energooszczędny sprzęt o wartości 10 000 zł. Z kolei na zwycięzcę finału ogólnopolskiego czekają dodatkowo nagrody o łącznej wartości 40 000 zł. Pomoc dla rodzinnych domów dziecka, a może dla potrzebujących seniorów? O tym, na jaki dobroczynny cel zostanie przekazany sprzęt, zadecydują włodarze 16 zwycięskich miast.

Plebiscyt miast podzielony jest na dwa etapy. Zwycięzcę etapu regionalnego i ogólnopolskiego wyłoni głosowanie. Liczy się w nim każdy głos, dlatego warto zachęcać wszystkich sąsiadów, rodziny, znajomych do wzięcia udziału w świątecznej zabawie i do regularnego głosowania, które rozpoczęło się już od 13 grudnia. Etap wojewódzki trwa od 13.12.2017. do 2.01.2018 r. Etap ogólnopolski – od 8.01.2018. do 15.01.2018 r.

Plebiscyt realizowany w tym roku wspólnie z Grupą ZPR Media (wydawca m.in. dziennika ogólnopolskiego Super Express), cieszy się od lat bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem, także w mediach. W poprzednią edycję akcji „Świeć się z Energą” włączyli się mieszkańcy i urzędy z ponad 200 miast z całej Polski, a łącznie oddano ponad 130 tys. głosów.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd