Trzecie miejsce wśród miast na prawach powiatów

 

W prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za 2017 rok Legnicę wyróżniono trzecim miejscem wśród miast na prawach powiatów. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok.

Za działania prorozwojowe, aktywność w wielu dziedzinach i innowacyjność nasze miasto otrzymało najwyższą notę na Dolnym Śląsku. Spośród krajowych konkurentów wyprzedziły nas tylko Rzeszów i Nowy Sącz. W dalszej kolejności były: Kalisz, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Chełm, Jelenia Góra, Słupsk i Piotrków Trybunalski.

– To powód do satysfakcji i dowód uznania dla miasta, gdyż Legnica od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce tego rankingu – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Oceniając rywali, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd