Legnica już po raz piąty z rzędu zwyciężyła w regionalnym etapie plebiscytu

 

Dzięki głosom internautów Legnica już po raz piąty z rzędu zwyciężyła w etapie regionalnym plebiscytu na najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Jesteśmy numerem jeden na Dolnym Śląsku!

Regionalny etap krajowego konkursu „Świeć się z Energą” wystartował w grudniu i zakończył się w pierwszych dniach stycznia 2018 r. Legnica kolejny raz zdeklasowała wszystkich konkurentów na Dolnym Śląsku, pozostawiając ich daleko w tyle. Na nasze miasto oddano 3352 głosy. Na drugim miejscu znalazł się Wrocław (366). Kolejne miasta to Polkowice (22), Oława (7) i Strzegom (2).

Legnica zdobyła kolejny raz nie tylko tytuł, ale również energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem na cele dobroczynne.

Na tym jednak nie koniec. Stać nas na więcej! 8 stycznia rozpoczął się drugi etap konkursu, który wyłoni ogólnopolskiego laureata. W drugim etapie miejscowości rywalizować będą o tytuł Świetlnej Stolicy Polski i nagrodę główną. Zwycięzca otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości 40 tys. zł do przekazania na wybrany cel społeczny. Pomoc dla domów dziecka, a może dla potrzebujących seniorów? O tym, na jaki dobroczynny cel zostanie przekazany sprzęt, zadecydują włodarze 16 zwycięskich miast. W tegorocznym finale plebiscytu „Świeć się z Energą” walczą: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola, Starachowice oraz Zamość.

Plebiscyt rozbudza lokalny patriotyzm i promuje miasto, ale przede wszystkim pozwala pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Zachęcamy do codziennego głosowania na Legnicę. Każdy internauta może w akcji oddać 1 głos dziennie. Liczy się każdy głos, dlatego warto zachęcać wszystkich sąsiadów, rodziny, znajomych do wzięcia udziału w tej świątecznej zabawie i do regularnego głosowania. Pamiętajmy, że zaangażowanie przez cały okres trwania konkursu jest bardzo istotne. Etap ogólnopolski potrwa do 15 stycznia.

Plebiscyt realizowany w tym roku wspólnie z Grupą ZPR Media (wydawca m.in. dziennika ogólnopolskiego Super Express), cieszy się od lat bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem, także w mediach. W poprzednią edycję akcji „Świeć się z Energą” włączyli się mieszkańcy i urzędy z ponad 200 miast z całej Polski, a łącznie oddano ponad 130 tys. głosów.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd