Gwiazdą Jacek Wójcicki

 

Od wielu lat we wrześniu, za sprawą Ośrodka Sportu i Rekreacji, legnicka ulica Najświętszej Marii Panny obchodzi imieniny. Solenizantkę odwiedzają tysiące legniczan, a piękną oprawę zapewniają wybitni artyści. Tegoroczne imieniny odbędą się już w sobotę, 9 września.

Tym razem czekają nas atrakcje z krainy opery, operetki i musicalu. Początek już o godzinie 15.00, kiedy to na ulicy nastąpi parada orkiestry dętej Gminy Dopiewo z prześlicznymi mażoretkami.

Na scenie przed Filipem o 16.00 zagra Kapela Bajer z Nowej Soli. O godzinie 16.30 wystąpi Big Band Kłos &Dąbrowski, zaś o 19.00 – Kapela Janka Boduszka z Siemienic.

 

Wiele muzycznych niespodzianek czeka następnie na scenie przed Katedrą: godz. 17.00 – Kraków Street Band, godz. 19.00 – Tercet Egzotyczny, a o godzinie 18.00 Maciej Janus da uliczny koncert fortepianowy.

Na scenie przed Kościołem Marii Panny o godzinie 20.30 rozpocznie się wielka Gala Imieninowa W Krainie Opery i Operetki.

Gwiazdą i gościem specjalnym będzie Jacek Wójcicki. Koncert poprowadzą Paweł Sztompke i Kazimierz Kowalski. Wśród wykonawców, którym towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Wiencka i balet, zaśpiewają: Małgorzata Kulińska, Aleksandra Borkiewicz, Paulina Janczaruk, Emilia Zielińska, Arkadiusz Anyszka, Kazimierz Kowalski, Andrzej Niemierowicz i Mirosław Niewiadomski.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd