Legnica z nagrodą na Drone Film Festiwal

 

Urząd Miasta Legnicy zdobył Nagrodę Publiczności, czyli Kryształowego Drona, na pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Drone Film Festiwal we Wrocławiu. Wyróżnienie jest o tyle prestiżowe, że film pokonał 27 innych produkcji z Polski i ze świata.

 

Mowa o filmie promocyjnym Summer in Legnica, autorstwa legniczanina oczarowanego swym miastem, Jarosława Wierzbickiego, właściciela Agencji Reklamowej JSQ. Obraz nominowany był również do konkursu głównego na festiwalu za zdjęcia, ciekawy montaż i promocję miasta.

– To film, który został stworzony, aby ukazać piękno Legnicy w okresie letnim i z podniebnej perspektywy – mówi autor. – Dzięki temu widz może zobaczyć miasto z pozycji, która na co dzień nie jest dla niego dostępna.

Summer in Legnica to jeden z wielu filmów promujących miasto, który nagrany był z użyciem drona i który cieszył się olbrzymią popularnością na oficjalnych kanałach Legnicy w mediach społecznościowych. Zapraszamy na oficjalny kanał miasta na portalu Facebook oraz YouTube, gdzie można zobaczyć je wszystkie.

 

W Legnicy działa wielu młodych ludzi, licencjonowanych pilotów dronów, którzy z pasją tworzą profesjonalne produkcje z użyciem tej technologii. Urząd Miasta postanowił zaprosić ich do wspólnego projektu. O ciekawych jego szczegółach poinformujemy niebawem.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd