Wrocławski Teatr Pantomimy

 

W niedzielę, 29 października, mieszkańców Legnicy czeka teatralna uczta. Wrocławski Teatr Pantomimy, w ramach drugiej części projektu Pantomima NOW, zagra „Pustkę. Pustynię. Nic.” w legnickim Teatrze Modrzejewskiej.

Projekt Pantomima NOW to cykl objazdowych przedstawień Wrocławskiego Teatru Pantomimy, w ramach którego widzowie z Zielonej Góry, Legnicy i Opola będą mogli zobaczyć ostatnie realizacje i współczesne tendencje w teatrze pantomimy. W jesiennym objeździe wrocławianie pokażą przedstawienie pt. Pustka. Pustynia. Nic. w reżyserii Leszka Bzdyla, a inspirowane Dziennikami Witolda Gombrowicza.

Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017. Jego cel stanowi prezentacja najważniejszych przedstawień polskich artystów zajmujących się tańcem i ruchem w miastach, które nie mają profesjonalnych i repertuarowych zespołów teatrów ruchu. Partnerami Pantomima NOW są: Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Po każdym przedstawieniu odbędzie się spotkanie z artystami.

Bilety w cenie 20 zł są dostępne w kasach teatru.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd