Z podwórka na Stadion Narodowy

 

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaprasza młodych piłkarzy do udziału w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zapisy drużyn tylko do 30 września. Finałowe mecze rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Do sportowej rywalizacji przystąpią setki tysięcy zawodników i zawodniczek w wieku 6–12 lat, którzy powalczą o występ na stadionie PGE Narodowym, wyjazd na mecz kadry Adama Nawałki i możliwość spotkania z reprezentacją Polski. To już ostatni moment na zgłoszenie swojej drużyny – zapisy do tegorocznej edycji trwają tylko do 30 września.

Chłopcy i dziewczęta biorący udział w turnieju tradycyjnie podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: do lat 8, 10 oraz 12. Już w październiku wystartuje rywalizacja w miastach, gminach i powiatach, gdzie stawką będzie awans do odbywających się wiosną finałów wojewódzkich. Na tym etapie poznamy laureatów turnieju do lat 8, zaś najlepsi w swych województwach z kategorii U-10 oraz U-12 zagwarantują sobie przepustki na finał ogólnopolski rozgrywany na przełomie kwietnia i maja w Warszawie. Zwieńczeniem tej rywalizacji będzie Wielki Finał na Stadionie PGE Narodowym. Jego zwycięzcy będą mieli możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski.

- Hej, młodzi piłkarze i piłkarki! Marzy Wam się występ na PGE Narodowym? Zgłaszajcie się szybko do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”! Pamiętajcie, że macie czas tylko do 30 września - zachęca do zapisów prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Zespoły można zgłaszać do tego dnia za pośrednictwem strony internetowej. Każda z drużyn U-8 musi liczyć co najmniej 5, a w kategoriach U-10 i U-12 – przynajmniej 6 zawodników.

W rozgrywkach uczestniczyć mogą Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną, a także – po raz pierwszy w historii – kluby sportowe. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają oryginalną koszulkę treningową.

W dotychczas rozegranych edycjach turnieju udział wzięło ponad 1,6 mln dzieci, w tym wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, jak Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Paulina Dudek.

Rozgrywki młodych piłkarskich talentów patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a honorowy patronat nad XVIII edycją sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Turniej organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat sponsorowany jest przez markę Tymbark, a od roku także przez firmę Electrolux. Jego głównym celem jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronie internetowej. Dodatkowych informacji udzielają: Ewa Szumowska – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN: e-mail: ewa.szumowska@pzpn.pl, tel. 22 551 22 26, +48 501 770 043.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd