Okazja do nawiązania nowych więzi

 

Z wizytą w Legnicy 22 września przebywała delegacja samorządowców z chińskiego miasta Bozhou w prowincji Anhui. W Ratuszu z delegacją spotkali się prezydent Tadeusz Krzakowski j jego zastępczyni Jadwiga Zienkiewicz.

Goście z Chin, na czele z wiceprezydentem miasta Bozhou panią Cao Zhenping, przybyli na zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, w związku z Forum Gospodarczym Dolny Śląsk – Anhui, odbywającym się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Gospodarze wizyty zapoznali delegację z Legnicą, jej historią, kulturą i gospodarką. Goście również zaprezentowali swoje miasto – pełne zabytków, ogrodów, a jednocześnie młode i nowoczesne. Przekazali, w charakterze upominku, wielką jedwabną plakietę wykonaną ręcznie specjalnie dla Legnicy. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem centrum Legnicy.

Miasto Bozhou, zamieszkałe przez ok. 180 tys. osób, posiada status prefektury miejskiej, leży we wschodniej części kraju. Znane jest w Chinach z walorów kulturalnych, historycznych i turystycznych. To również ważne centrum tradycyjnej chińskiej medycyny. Działają tu tysiące firm farmaceutycznych, dziesiątki tysięcy sprzedawców leków, a na setkach tysięcy hektarów uprawia się lecznice zioła. W Bozhou wytwarza się ponad 2600 odmian lekarstw, a roczna sprzedaż medykamentów ma wartość ponad 20 miliardów yuanów. Trzecia część eksportu wyrobów tradycyjnej medycyny chińskiej pochodzi właśnie z tego ośrodka. Miasto szczyci się też jedną z najlepszych chińskich marek alkoholowych i suszonymi warzywami.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd