Leszno. Nie zarazisz się autyzmem, ale możesz optymizmem

Miasto Leszno wspólnie z leszczyńskimi organizacjami pozarządowymi, które na co dzień zajmują się problemami osób niepełnosprawnych realizuje kampanię społeczną pn. „Świadomość Niepełnosprawności”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne, próba uświadomienia ich codziennych problemów oraz zwalczanie stereotypów i dążenie do integracji.

Wśród zaplanowanych działań są m.in. otwarte spotkania warsztatowe, konferencje, projekcie filmowe, zajęcia w szkołach podstawowych szerzące świadomość autyzmu, dni otwarte w organizacjach pozarządowych, które działają z myślą o osobach niepełnosprawnych. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na www.leszno.pl

Głównym punktem wydarzeń związanych z kampanią będą wydarzenia związane z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. „Nie zarazisz się autyzmem, ale możesz optymizmem” pod takim hasłem na leszczyńskim Rynku w pierwszy weekend kwietnia zaplanowano szereg wydarzeń” m.in. spotkania warsztatowe, konferencje, stoiska animacyjne, mieszkańcy będą mogli porozmawiać ze specjalistami na co dzień zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi.

 

W godzinach od 15.00 do 17.00 na leszczyńskiej Starówce na mieszkańców czekać będą organizacje pozarządowe, które zaprezentują ciekawe stoiska animacyjne. Będzie można zasięgnąć porad specjalistów, uczestniczyć w warsztatach sensorycznych, czy zabawach integracyjnych. Szczegóły na www.leszno.pl (w zakładce Organizacje Pozarządowe) O godzinie 15.00 na leszczyńskim Rynku wypuścimy niebieskie baloniki w niebo, a w godzinach od 17.00 do 19.00 odbędzie się konferencja oraz konsultacje ze specjalistami.

Przebieg konferencji tłumaczony będzie na polski język migowy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Chęć udziału w spotkaniu prosimy zgłaszać na adres mailowy:. ngo@leszno.pl, 65 529 54 03.

W tym dniu Leszno włączy się ponadto w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“ na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich bliskimi.

Bądź niebieski z nami!  • Przyjdź, dodaj niebieski kolor do ubrania.
  • Dowolnym niebieskim akcentem daj znać, że jesteś z nami.
  • Okaż swoje zainteresowanie i solidarność z ludźmi, którzy bezpośrednio lub pośrednio są związani z osobami niepełnosprawnymi.