Łódź ma być gospodarzem dwóch spotkań

 

W roku 2018 Łódź ma być gospodarzem dwóch spotkań reprezentacji Polski w rugby 15 oraz finałowego turnieju mistrzostw Europy rugby 7. Mecze piętnastek odbędą się w marcu i październiku na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Siódemki we wrześniu będą grały przy al. Unii Lubelskiej 2.

Pierwszy mecz został zaplanowany na 24 marca. Tego dnia biało-czerwoni zmierzą się z Portugalią – liderem rozgrywek Rugby Europe Trophy, których zwycięzca awansuje na wyższy poziom, czyli do Rugby Europe Championship. Oprócz Portugalii rywalami Polaków są również: Ukraina, Mołdawia, Holandia i Szwajcaria. Z tym ostatnim zespołem biało-czerwoni mają zagrać w Łodzi 20 października (termin tego meczu i rywal mogą jeszcze ulec zmianie).

Bilety na spotkanie z Portugalią w cenach: 10 zł (ulgowe), 20 zł (normalne oraz dla osoby na wózku i opiekuna) oraz 50 zł (VIP) można już kupować za pośrednictwem serwisu KupBilet.pl, a w dniu meczu również w kasach stadionu. Dzieci do 3 lat będą mogły obejrzeć mecz za darmo.

Drugi raz z rzędu Łódź ma gościć uczestników mistrzostw Europy w rugby 7 – olimpijskiej odmianie tej dyscypliny. Doskonała organizacja ubiegłorocznej imprezy w Łodzi sprawiła, że w tym roku nasze miasto będzie gospodarzem turnieju finałowego, po którym odbędzie się uroczystość wręczenia medali. Wcześniej biorące udział w rozgrywkach najlepsze zespoły Europy (Francja, Walia, Anglia, Hiszpania – uczestnicy IO Rio 2016 – oraz Niemcy, Portugalia, Rosja, Gruzja, Włochy, Irlandia, Szwecja i Polska) rywalizować będą w: Moskwie (19–20 maja), Clermond Ferrand (30 czerwca–1 lipca) i Exeter (7–8 lipca). Turniej finałowy odbędzie się w dniach 8–9 września w Łodzi, na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd