To koń o szlachetnej półkrwi

 

Mały Książę trafił do łódzkiej Straży Miejskiej. To siódmy koń w sekcji konnej, który już rozpoczął pracę i patroluje Arturówek lub Lublinek. Trafił on do Straży dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. W ramach projektu, który łodzianie wybrali w głosowaniu w V edycji BO, przewidziane jest także więcej patroli konnych na uroczysku Lublinek.

Mały Książę to koń o szlachetnej półkrwi, czyli mieszanka dwóch ras szlachetnych. Urodził się 18 marca 2011 roku i kosztował 15 tys. zł, razem z rzędem (czyli całym sprzętem do pracy z koniem w siodle) i przyjechał do Łodzi z Józefina w województwie mazowieckim. Konie w Straży Miejskiej pracują przy patrolowaniu dużych terenów (między innymi takich jak Las Łagiewnicki), tam, gdzie nie mogą wjechać auta, a piesze patrole miałyby problemy z przemieszczaniem się.

Projekt „Rewitalizacja Uroczyska Lublinek” to jeden z 233 projektów, które zostały w ubiegłorocznej edycji wybrane przez łodzian. Realizacja niektórych już się rozpoczęła. Zgodnie z zasadami budżetu, do końca roku 2018 projekty zostaną zrealizowane.

Tegoroczna – VI edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęła się 12 lutego – wraz z rozpoczęciem etapu składania wniosków. Ten etap potrwa jeszcze tylko kilka godzin – do północy bowiem, do końca 26 marca, można składać wnioski do BO. Wysłane pocztą, także będą rozpatrywane, ponieważ decyduje data stempla pocztowego.

W Budżecie Obywatelskim do tej pory zrealizowanych bądź w realizacji jest 709 wniosków, na łączną kwotę 190 mln zł.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd