Miejska oferta dla seniorów

 

We współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi rozpoczynamy realizację projektu „Niezbędnik Emeryta”, którego głównym celem jest przedstawienie osobom przechodzącym na emeryturę oferty miasta dla seniorów.

W ramach projektu wszyscy „nowi” emeryci będą zapraszani na spotkania, podczas których otrzymają pełne informacje z jakich uprawnień, projektów, zajęć, warsztatów i innych atrakcji mogą skorzystać. Dodatkowo będziemy przedstawiać i prezentować możliwości rozwoju zawodowego i osobistego w wieku emerytalnym.

Podczas każdego spotkania seniorzy otrzymają bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne z pełną  ofertą miasta skierowaną do nich.

Zadaniem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jako partnera projektu, jest dołączanie zaproszeń do każdej decyzji przyznającej prawo do emerytury.

– Cieszymy się, że wraz z decyzją emerytalną i rentową nasi klienci otrzymają za naszym pośrednictwem sygnał, że wchodzą do wielkiej wspólnoty emerytów, która potrafi o siebie zadbać i jest doskonale zorganizowana dzięki wielu organizacjom zajmującym się działaniami na rzecz seniorów. Otwierając kopertę z ZUS-u emeryt otrzyma sygnał, że sposobów na spędzenie emerytury jest wiele i od niego zależy jak ten czas wykorzysta. Jednocześnie współdziałając z Urzędem Miasta, będziemy chcieli zachęcić w Niezbędniku emeryta do szkoleń jakie organizujemy dla naszych klientów, a tych w związku ze zmieniającymi się przepisami ubezpieczeniowymi jest wiele. Warto z nich korzystać, bo podajemy w ich trakcie ważne informacje, które mogą mieć wpływ zarówno na prawo i wysokość emerytury – mówi Romana Mierzejewska, dyrektor I Oddziału ZUS w Łodzi.

Otwarte spotkania informacyjne będą raz w miesiącu. Mogą w nich brać udział wszyscy „nowi” emeryci oraz inni seniorzy zainteresowani przedstawianą tematyką.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godz. 13.00 w dużej sali obrad UMŁ.

Zapisy na spotkania pod numerem telefonu: 42 638 47 30.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd