Są już bilety na Promised Land Art Festival

 

CD PROJEKT RED, “EC1 Łódź – Miasto Kultury” oraz miasto Łódź ogłaszają rozpoczęcie sprzedaży biletów oraz pierwszych prelegentów tegorocznego Promised Land Art Festival. Impreza odbędzie się w dniach od 30 września do 3 października w kompleksie budynków EC1 Łódź – dawnej elektrowni zrewitalizowanej jako centrum kulturalno-artystyczne i edukacyjne.

Listę prelegentów otwiera Matt Rhodes – Art Director studia BioWare, gdzie obecnie pracuje nad niezapowiedzianym projektem. Jego grafiki koncepcyjne tchnęły życie w gry takie jak Jade Empire, trylogia Mass Effect, Dragon Age 2 i Dragon Age: Inkwizycja.

Na Promised Land Art Festival powraca również Raphael Lacoste – Brand Art Director marki Assassin’s Creed i laureat dwóch nagród Visual Effects Society. Jego portfolio, poza grami, zawiera również filmy pełnometrażowe. Lacoste pracował nad takimi tytułami jak Terminator Ocalenie, Podróż do wnętrza Ziemi i Jupiter: Intronizacja.

infoplanet wydarzenia lodz tworcy gier na kreatywnym festiwalu uczestnicy]

Kolejnym prelegentem jest Rodrigue Pralier – Senior Character Artist w studiu Reflector Entertainment. Pralier posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży gier wideo i jako członek zespołu Electronic Arts, brał udział w pracach nad markami takimi jak Army of Two, Mass Effect i Medal of Honor.

Swoją wiedzą podzieli się również Daniel Peixie – Animator CG kalifornijskiego Walt Disney Animation Studio. W jego portfolio znaleźć można ostatnie wielkie produkcje Disneya; filmy takie jak Zaplątani, Kraina Lodu, Wielka Szóstka, Zwierzogród i Vaiana: Skarb Oceanu.

Podczas Promised Land Art Festival do Łodzi przyjeżdżają profesjonaliści branży kreatywnej, aby jednoczyć się w celebrowaniu sztuki i dzieleniu się pasją. To miejsce do wymieniania się doświadczeniami, poszerzania horyzontów, a także poznawania innych twórców. Na uczestników imprezy czekają liczne atrakcje, w tym możliwość wzięcia udziału w wykładach, panelach dyskusyjnych, a także pokazach i warsztatach sztuki cyfrowej i tradycyjnej prowadzonych przez światowej klasy specjalistów.

Więcej informacji na temat prelegentów oraz samego wydarzenia można zdobyć na oficjalnej stronie internetowej festiwalu Promised Land Art Festival.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd