Lublin. Finał konkursu „EKOzbiórka”

O atrakcyjne nagrody, m.in. sprzęt elektroniczny i AGD oraz trzy telewizory zawalczą osoby, które w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada 2016 roku zbierały kupony za utylizacje zużytych butelek PET lub puszek aluminiowych. Gala finałowa odbędzie się w czwartek, 15 grudnia, w trybunale Koronnym o godz. 16:00.

Po analizie dokumentacji komisja konkursowa zaprosiła do ścisłego finału 40 osób, które uzyskały największą liczbę punktów. Uroczystość finałowa odbędzie się w najbliższy czwartek (15 grudnia) o godz. 16:00 w Trybunale Koronnym. Podczas spotkania przeprowadzony zostanie dla osób dorosłych test wiedzy ekologicznej, a dla dzieci i młodzieży konkurs plastyczny.

W pierwszym etapie konkursu, od początku kwietnia do końca listopada oddano 218 068 butelek, a w zbiórce udział wzięło łącznie 15 209 osób.

W drugim etapie konkursu uczestnicy zmierzą się z różnymi zadaniami dla dwóch grup wiekowych:


  • zadaniem konkursowym dla osób do 18. roku życia będzie dostarczenie na uroczystość finałową prac plastycznych związanych z obowiązującymi na terenie Miasta Lublin zasadami selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

  • uczestnicy konkursu powyżej 18. roku życia będą musieli odpowiedzieć na pytania związane z treścią prezentowanych podczas finału filmików o tematyce EKO. Osoby, które wykonają zgodne z tematem prace plastyczne i osoby, które trafnie odpowiedzą na pytania zostaną nagrodzone.

Konkurs realizowany jest przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin w ramach "Programu edukacji ekologicznej Miasta Lublin na 2016 rok." przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.