Lublin. Gala Podsumowanie Roku Sportowego 2016

W najbliższy piątek (13 stycznia) o godz. 18.30 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się Podsumowanie Roku Sportowego 2016. Jest to cykliczna gala podsumowująca najważniejsze wydarzenia sportowe jakie odbyły się w ciągu mijającego roku na terenie Miasta, organizowana przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Podczas gali nagrodzeni zostaną zawodnicy trenujący na co dzień w lubelskich klubach sportowych, którzy w ubiegłym sezonie osiągnęli wysokie wyniki. Wśród nich znajdują się medaliści olimpijscy, medaliści Mistrzostw Świata i Europy, a także wielokrotni Mistrzowie Polski – m.in. Jan Świtkowski (pływanie), Kinga Kołosińska, Monika Brzostek (siatkówka plażowa) Aleksandra Tecław czy Iwona Podkościelna (kolarstwo tandemowe). Gośćmi gali będą również prezesi lubelskich klubów sportowych, przedstawiciele Lubelskiego Klubu Olimpijczyka, radni Rady Miasta Lublin oraz osoby związane ze światem sportu.

Uroczysta gala wpisała się już na stałe w kalendarz imprez podsumowujących sportowe osiągnięcia i jest okazją do integracji środowiska sportowego oraz wyróżnienia tych, którzy w znaczącym stopniu przyczynili się do rozwoju i popularyzacji kultury fizycznej, a także promocji Miasta Lublin poprzez sport w 2016.

Podczas imprezy przewidziana jest również projekcja filmu podsumowującego najpiękniejsze chwile lubelskiego sportu w ubiegłym roku.