Opowieść o mieście, procesach i zjawiskach, które zmieniają miasto na lepsze

 

Prezydent Lublina Krzysztofa Żuka zaprasza na wydarzenie poświęcone miejskiej kreatywności Miasto.to – opowieść o mieście, procesach i zjawiskach, które zachodzą w Lubinie i zmieniają miasto na lepsze.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Dimitri Roussopoulos, wybitny kanadyjski myśliciel i aktywista, który w swojej działalności podkreśla istotę partycypacyjnego zarządzania miastami i podmiotowości ich mieszkańców. Podczas swojego wystąpienia, opowie o prawie mieszkańców do miasta: do tworzenia miejskiej kultury, demokratycznych instytucji, do partycypacyjnego zarządzania i do bycia częścią rodzącego się na świecie ruchu podkreślającego znaczenie miast w dzisiejszym świecie.

W środę (18 października) o godzinie 14.00 w Centrum Spotkania Kultur (sala kinowa poziom -1) odbędzie się debata prezydencka, w której wezmą udział Dimitri Roussopoulos, Prezydenci Miast: Krzysztof Żuk (Lublin), Wojciech Szczurek (Gdynia), Wadim Tyszkiewicz (Nowa Sól). O godzinie 18.00 w CSK (sala operowa poziom 1) zaplanowana jest Gala Miasto.to „Prawo do miasta”, którą rozpocznie wykład wybitnego kanadyjskiego myśliciela i aktywisty miejskiego Dimitrisa Roussopoulosa, następnie odbędzie się prezentacja projektu Miasto.to.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd