Cykl wydarzeń inaugurujących otwarcie stadionu lekkoatletycznego

 

Przypominamy, że przez najbliższe dni, tj. od 17 do 22 października, nowy stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego 22 będzie otwarty dla mieszkańców. Zapraszamy do zwiedzania obiektu po przeprowadzonej przebudowie i rozbudowie, zachęcamy do udziału w treningach otwartych i do kibicowania podczas zaplanowanych zawodów.

We wtorek, 17 października, cykl wydarzeń inaugurujących otwarcie obiektu rozpoczął otwarty trening z mistrzami lekkiej atletyki: Malwiną Kopron (rzut młotem), Pauliną Gubą (pchnięcie kulą), Karoliną Kołeczek (bieg przez płotki) i Rafałem Fedaczynskim (chód sportowy).

W środę zaplanowane jest oficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego, biegi sztafetowe dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych oraz licealiada.

Przebudowa i rozbudowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Piłsudskiego została zakończona. Nowy stadion daje możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji lekkoatletycznych, w tym biegów krótko- i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych. Obiekt został wyposażony w zadaszoną trybunę na około 1400 osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W podtrybunie został wkomponowany nowy budynek zawierający m. in. szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów. Obiekt został dostosowany do wymagań IAAF (International Association of Athletic Federation – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych) dla kategorii III A. Największym sprawdzianem nowego stadionu będą jednak Mistrzostwa Polski Seniorów z udziałem wybitnych lekkoatletów, które odbędą się w lipcu 2018 r.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd