Lublin. Rowerowy Maj

Miasto Lublin po raz drugi przystępuje do udziału w ogólnopolskiej Kampanii Rowerowy Maj, której celem jest zachęcenie dzieci do jazdy rowerem i regularnego dojeżdżania nim do szkoły. Dziś odbyło się spotkanie dla nauczycieli-koordynatorów z 26 lubelskich szkół podstawowych, które zgłosiły się do tegorocznej Kampanii.

Rywalizacja w Kampanii Rowerowy Maj odbywać się będzie na trzech poziomach, tj. najlepszej szkoły, klasy oraz uczniów. Szkoła, która w maju osiągnie największą liczbę dojazdów na rowerze, deskorolce, wrotkach lub hulajnogach, w stosunku do łącznej liczby zgłoszonych uczniów, otrzyma tytuł rowerowej szkoły oraz nagrodę główną – zasadzony parking rowerowy. Najlepsze klasy i uczniowie otrzymają nagrody grupowe m.in. w postaci wejściówek do obiektów sportowych oraz nagrody rzeczowe – upominki rowerowe.

Przypomnijmy, w I edycji Kampanii Rowerowy Maj 2016 w Lublinie wzięło udział łącznie 31 szkół podstawowych i gimnazjalnych, co zaowocowało blisko 30 tysiącami dojazdów do szkoły. Liczba uczniów, którzy aktywnie wzięli w niej udział wyniosła 2700, a tych, którzy osiągnęli maksymalną liczbę dojazdów blisko 500. Kampania była organizowana w ramach obchodów 25-lecia partnerstwa miast Lublina i Munster.

Organizatorem Kampanii jest Urząd Miasta Lublin w partnerstwie z Towarzystwem dla Natury i Człowieka. Szczegóły dotyczące Kampanii Rowerowy Maj 2017 dostępne są na stronie internetowej.