Lublin. Startuje zima w mieście

Miasto Lublin, jak co roku, organizuje w czasie zimowej przerwy w nauce bezpłatne bądź częściowo odpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży mieszkającej lub uczącej się na terenie Lublina. W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już od 16 stycznia zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez miasto i aktywnego wypoczynku podczas ferii. Dzieci i młodzież szkolna mogą wykorzystać ten czas na poznaniu tajemnic muzeum, nauce jazdy na deskorolce lub odkrywaniu nowych gier planszowych.

Oferta przygotowana przez miasto ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej poprzez atrakcyjne formy i lokalizację zajęć. Na aktywne odkrywanie Lublina pozwolą dzieciom zajęcia turystyczno-krajoznawcze i żywa gra planszowa w Skansenie. Swoje propozycje przygotowały także instytucje kultury: muzea, domy kultury, kluby osiedlowe, biblioteki i instytucje kulturalne.

Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć, warsztatów oraz wszelkie informacje organizacyjne są dostępne na stronie internetowej. Zapisy na „Zimę w mieście 2017” prowadzone są bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji, indywidualnie, od wskazanych przez nich dat i godzin. Liczba miejsc jest ograniczona, według możliwości organizacyjnych, decyduje kolejność zgłoszeń.