Mława. Gala Sportu z Ireną Szewińską

Na tegorocznej Gali Sportu swoją obecnością zaszczyci uczestników „Irenissima” – Irena Szewińska - Multimedalistka Olimpijska, wielokrotna Rekordzistka Świata i wieloletni członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Gala, która podsumowuje Plebiscyt na Sportowca, Trenera oraz Drużynę 2016 Roku, odbędzie się w poniedziałek, 6 lutego, o godz. 18.00 w sali kina Miejskiego Domu Kultury.

Plebiscyt na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku jest przeprowadzony po raz piętnasty, jego celem jest wyłonienie najlepszego Sportowca, Trenera, Drużyny poprzedniego roku. Tegoroczny konkurs trwał od 16 do 29 stycznia 2017 roku. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez kibiców za pomocą głosowania on-line i w niezależnym głosowaniu dziennikarzy oraz członków Rady Sportu Miasta Mława.

Irena Szewińska to polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich i skoku w dal, która po zakończeniu kariery stała się działaczką krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych. Należy do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii – na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich stawała na podium (łącznie zdobyła siedem medali).

Podczas gali przewidziano wiele atrakcji, w tym pokazy taneczne, fitness i akrobatyczne. Na zakończenie gali przewidziany jest koncert egzotycznego zespołu HAKUNA MATATA, utalentowanej grupy muzycznej, śpiewającej w języku swahili, zulu, walof, lingala, po francusku, portugalsku, angielsku i nie tylko.