Kolejna „Zielona pracownia” otwarta

 

Nowoczesne mikroskopy, szkielety czy modele anatomiczne to tylko część elementów, które oferuje dla swoich uczniów nowa pracownia otwarta w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach. Na stworzenie „Zielonej Pracowni” szkoła pozyskała 37,5 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska (WFOŚ). Podobna pracownia działa już w Gimnazjum nr 3, a niebawem otwarta zostanie również w II Liceum Ogólnokształcącym.

 

W „Zielonej Pracowni” odbywać się będą zajęcia o charakterze laboratoryjnym oraz doświadczalnym, przybliżające proste metody badawcze z podstawami biologii, fizyki i chemii. Dzięki pracowni uczniowie będą mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia, eksperymenty, prowadzić hodowle oraz obserwacje mikroskopowe, co na pewno ułatwi zrozumienie i zapamiętanie omawianych zagadnień.

Nowa pracownia wyposażona została w nowoczesny sprzęt służący do przeprowadzenia różnego rodzaju doświadczeń. Są to między innymi mikroskopy, w tym nowoczesny mikroskop z kamerą, szkielety oraz modele anatomiczne. W wyodrębnionej części sali, gdzie znajdują się nowe stoliki dostosowane do przeprowadzania doświadczeń, zajęcia prowadzone będą w sześcioosobowych grupach. Nowoczesny sprzęt daje możliwości precyzyjnej obserwacji na większym ekranie za pośrednictwem projektora multimedialnego lub tablicy interaktywnej.

 

Swój wkład w stworzenie nowoczesnej pracowni mieli również  Rada Rodziców oraz sponsorzy – dzięki przekazaniu ponad 11 tys. zł sala została odnowiona.

Podobna pracownia – Eko Lolek – otwarta została w czerwcu 2016 roku w Gimnazjum nr 3, a jeszcze w tym roku podobny projekt zrealizowany zostanie w II Liceum Ogólnokształcącym. Wszystkie zadania były współfinansowane ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd