Lodowisko wróci na rynek

Olkuszanie mogą już ostrzyć łyżwy, gdyż pewnym jest, że w nadchodzącym sezonie zimowym lodowisko znów stanie na w sercu Srebrnego Miasta. Od połowy listopada rozpoczną się prace związane z montażem konstrukcji lodowiska, tak, aby od 1 grudnia amatorzy łyżwiarstwa mogli ponownie próbować swoich sił na Srebrnej Tafli. Z pewnością ucieszą się też z niższych cen biletów wstępu.

 

– W ubiegłym sezonie lodowisko na olkuskim rynku dawało wszystkim wiele radości. Korzystali z niego nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale również licznie przybywający goście. Piękna iluminacja świąteczna i radosne okrzyki łyżwiarzy sprawiły, że zimą serce naszego miasta tętniło życiem. Nie do pomyślenia dla nas było, by porzucić pomysł, który cieszył się takim powodzeniem i poparciem mieszkańców. Liczę na to, że w tym sezonie przynajmniej powtórzymy sukces organizacyjny lodowiska – komentuje burmistrz Roman Piaśnik.

Jest na to duża szansa, gdyż już teraz Gmina Olkusz uzyskała zapewnienie o niższych cenach biletów wstępu na Srebrną Taflę. Należy przypomnieć, że opłata za bilet gwarantuje jednorazowy wstęp na lodowisko bez żadnego limitu czasowego.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, burmistrz Olkusza zadbał również o to, by na Srebrnej Tafli organizowane były imprezy okolicznościowe, w czasie których wstęp na lodowisko będzie całkowicie bezpłatny. Już teraz zabawę na lodowisku można zaplanować sobie na wielkie otwarcie, Mikołajki, Sylwestra, czy Walentynki. Zupełnie za darmo z lodowiska będą korzystali uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych, natomiast w czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach.

Lodowisko o wymiarach 18x29 metrów będzie czynne codziennie od 9.00 do 21.00. W czasie imprez okolicznościowych godziny te mogą ulegać zmianom, aby chętni mogli na lodowej tafli spędzić np. Sylwestra. Minionej zimy rynek był bardzo popularną destynacją spacerów mieszkańców oraz gości – szczególnie wieczorem, kiedy centrum miasta zdobiły cudownie prezentujące się iluminacje.

 

– Nie chcę zbyt wcześnie zdradzać szczegółów, ale mogę uchylić rąbka tajemnicy, że chcemy i w tym roku mieszkańców pozytywnie zaskoczyć. Rynek będzie jeszcze piękniejszy – obiecuje Roman Piaśnik, włodarz Olkusza. – To przedsięwzięcie jest wspaniałą promocją naszego miasta i atrakcyjną ofertą spędzenia czasu wolnego.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd